makinë me cilësi të lartë për të bërë tela çeliku dhe të lira

makinë me cilësi të lartë për të bërë tela çeliku dhe të lira

Përshkrim i shkurtër i makinës me bending:


Çeliku bending makinë kryesisht përdoret për të përkulur të përbashkët çeliku raundin, çeliku të karbonit, Ⅱ / Ⅲ fije të drejtë, dhe projekte të tjera të ndërtimit, ndërmarrjet e përpunimit kanë nevojë të ndryshme kthesë formë të workpiece.This makinë përbëhet kryesisht nga gear drive, raft dhe workbench e tre pjesë, pjesët e transmetimit me motor përmes një rrip trekëndësh, rrotull, rrotullimin disk disk drive drive, për të përfunduar bending workpiece.

Makineria e shiritit të çelikut është i përshtatshëm për ndërtimin e të gjitha llojeve të përkuljes së përforcuar, të produktit nëpërmjet certifikimit CE, eksporteve jashtë vendit, adoptimit të ndjeshmërisë së kontaktit dhe kontrollit të ngulitur të mikrokompjuterit, tejkalimin e mangësive të lakimit të makinës tradicionale të madhe përditësimin e produkteve është një makinë tradicionale bending.Compared me vendas tashmë u shfaq qendra automatike bending, avantazh i saj më i madh është që të përdorin "makinë të përforcuar, dhe makinë bending nuk lëviz" Dhe prodhuesit e tjerë të pajisjeve të përdorura është "bar nuk lëviz, lakimi makinë lëvizje "treni i mendimit.

Makinë me bending:


1.multifunctional
2. efikasitet të lartë
Cilësi 3.super me çmim konkurrues
4. Zhurma e vogël
5.environment

Përshkrimi i produktit të makinës së prerjes së çelikut:


Parametrat teknike të CN22 / CN33 makinerisë së çelikut të prerjes së barit
modelGW4GW5
Diametri i përkuljes Çeliku i karbonit i thjeshtë   

≤Φ40mm

Çeliku i karbonit i thjeshtë

≤Φ50mm

Çeliku i deformuar ≤Φ32mmÇeliku i deformuar ≤Φ40mm
Spekulim i operimit të diskutΦ350mmΦ400mm
Aksi Rrotulloni shpejtësinëshpejtësia e lartë: 9.63r / min2.685r / min
shpejtësia e ulët: 4.68r / min
Fuqia e motorit3KW4KW
Motor Rrotulloni shpejtësinë1429r / min1400r / min
Dimensioni i përgjithshëm93x73x71cm106 × 81 × 72cm
Pesha e tërë350 kg450kg

Avantazhi i makinës sonë të bendingut të çelikut:


1 Ajo mund të paracaktojë dy kënde në të njëjtën kohë, duke realizuar funksionin e kombinuar të përkuljes dhe lëvizjes së bashku.

2 Puna e punës me rrufe në një anë mund të rregullohet, në mënyrë që këndi i përkuljes të jetë më i saktë.

3 Kjo makinë mund të përdoret automatikisht ose manualisht, sipas zakonit të përdorimit të punëtorëve.

Operacioni i Sigurisë


1.Check pjesët elektrike sipas tabelës, futeni në pedale, lidheni me energji për të shkarkuar shkarkimin e të paktën 10 minutash.Mbani instalimin e kalimit të rrjedhjeve elektrike dhe mungon pajisja e fazës, më pas konfirmoni drejtimin e rrotullimit të diskut njësoj me shenjën në shenjë.

2. Bëni aksesorë nga kutia e veglave në kabinet, vendoseni në diskun e punës sipas dimensionit të rebarit.

Operacioni manual
3.Zgjidheni në pozicionin manual, butoni i nisjes së motorit, rregulloni diskun në pikën e fillimit, pastaj vendosni rebarin në aksesorët e përkuljes (rebar dhe hendekun e bllokut në 2-10mm)
4.Trajni butonin e fillimit derisa të ktheni formën e rebarit atë që dëshironi. Merr një buton tjetër, butoni përsëri filloni, pastaj lironi butonin, përfundimisht përfundoni punën një herë.

Operimi gjysmë-automatik
5. Rregulloni kaloni në gjysmë pozicioni, bëni dy bllok në pikën e fillimit dhe pozicionin e këndit atë që dëshironi, vendosni rebarin në aksesorë (rripi dhe bllokimi i shufrës së bllokut në 2-10mm)
6.Start në motor ose të vendosur pedale switch, disk drive motor të rrotullohen lakimi rebar, ajo do të kthehet automatikisht pas përfundojë lakimi work.Notice: Semi-auto vetëm të vendosur butonin e fillimit ose kaloni pedale, automatike përsëri për të filluar.
7.Ky lloj makine ka butonin e ndalimit të emergjencës në dizajn simetrik, Nëse ndodh veprimi i papërshtatshëm ose defekt në pajisje, operatori duhet të shtypë butonin kur largohet nga makina ose jashtë detyrës.

Shërbimet tona


Makinë me cilësi të lartë për të përkulur tela çeliku dhe të lira

1. Shërbimet para shitjes:
Vepro si një këshilltar i mirë dhe asistent i klientëve u mundëson atyre të begatohen dhe bujar
kthimet për investimet e tyre.
1>. Zgjidh modelin e pajisjes;
2>. Projektimi dhe prodhimi i produkteve sipas kërkesave të veçanta të klientëve;
3>. Trainimi i personelit teknik për klientët.
2. Shërbimet gjatë shitjes:
1>. Para-kontrolloni dhe pranoni produktet përpara dorëzimit;
2>. Ndihmoni klientët të hartojnë planet e zgjidhjes.
3. Shërbimet pas shitjes:
Ofroni shërbime të kujdesshme për të minimizuar shqetësimet e klientëve.
1>. Ndihmoni klientët që të përgatiten për skemën e parë të ndërtimit;
2>. Instaloni dhe debugoni pajisjen;
3>. Trajnim operatorët e linjës së parë;
4>. Shqyrtoni pajisjet;
5>. Merrni iniciativë për të eliminuar problemet me shpejtësi;
6>. Sigurimi i shërbimit të përsosur;
7>. Sigurimi i shkëmbimit teknik

Detajet e shpejta


Gjendja: New
Vendi i origjinës: Shandong, Kinë (kontinent)
Emri i markës: Makina e përkuljes së këndit
Numri i modelit: Makinë çeliku me bending
Lloji i makinës: rul-Bending Machine
Materiali i Parë: Çelik Bar
Materiali / Metali i përpunuar: çeliku i karbonit
Fuqia: Hydraulic
Automation: Automatik
Shërbimet shtesë: Pritini në gjatësi
Certifikimi: CE
Emri i makinës: Këndi i përkuljes
Ngjyra: Ngjyra natyrale
Materiali i makinës: Çelik inox
Kallëp çeliku makinë bending Voltage: 380v / 220v
Makinë çeliku lakimi makine Madhësia:
850 * 850 * 750mm Fuqia motorike: 3KW / 4KW
Pesha totale: 220/330 / 520KG
Operacioni i Disk Spec: 350mm
Makinë e bendingut me çelik Shpejtësia e motorit: 1400r / min
Operacioni: Automatik
Shërbimi pas shitjes: Inxhinierë në dispozicion të makinës së shërbimit